Jak s námi probíhá svatební den?

25.05.2023
Svatební den skrze objektiv: Pohled kameramana

Svatební den je plný emocí, krásy a důležitých okamžiků, které si  přejete zachytit a uchovat na věky. Jako svatební kameraman jsem svědkem těchto jedinečných okamžiků a mám tu čest zachytit je na kameru. V tomto článku vám rád přiblížím, jak probíhá svatební den z mého pohledu a jakým způsobem se snažím zachytit ty nezapomenutelné okamžiky, které budete mít možnost znovu prožít a sdílet s přáteli a rodinou.

Příprava:

Svatební den začíná už při  ranních přípravách, kdy se nevěsta, ženich a jejich rodiny připravují na velkou událost. Jako kameraman se snažím zachytit atmosféru před samotnou svatbou, ať už jsou to nervózní chvíle nevěsty, poslední úpravy vlasů a make-upu, nebo společné chvíle rodiny a přátel, kdy se navzájem povzbuzují a těší na příchod velkého okamžiku.

Obřad:

Obřad je samozřejmě jedním z nejdůležitějších okamžiků svatebního dne. Jako kameraman se snažím zachytit každý detail – okamžiky, kdy se objeví nevěsta, až po slavnostní výměnu prstenů a první polibek jako manželé. Kromě samotných záběrů nevěsty a ženicha se zaměřuji také na reakce hostů a rodiny, které odrážejí celkovou atmosféru a emoce tohoto okamžiku.

Fotografování:

Po obřadu následuje  focení, které je další důležitou součástí svatebního dne. Jako kameraman se snažím zapojit do tohoto procesu, abych mohl zachytit autentické okamžiky novomanželů a jejich hostů. Sleduji pohyb fotografa, abych měl výhled na důležité momenty a zachytil například spontánní smích, radost nebo slzy štěstí. Taky s vámi občas vymyslím nějakou akci, aby bylo do videa trochu něco netradičního.... co přesně to je, to vám neprozradím, protože na každou svatbu se hodí něco jiného :)

Hostina a oslava:

 Ted´přichází čas hostiny a oslav.  Soustředím se na zachycení důležitých okamžiků, jako je slavnostní příchod novomanželů, rozbití talíře, jejich první tanec, proslovy a gratulace, krájení dortu a celkovou atmosféru oslavy a tance. Zároveň se snažím být diskrétní a nenarušovat přirozený průběh událostí, abych zachytil ty nejautentičtější okamžiky.

Závěr:

Jako svatební kameraman mám neuvěřitelnou příležitost zachytit svatební den a vytvořit ze záznamu unikátní filmový příběh. Být svědkem emocí, lásky a štěstí... je pro mě neuvěřitelně obohacující. Mým cílem je zachytit ty nezapomenutelné momenty a poskytnout novomanželům důležitou památku, kterou si budou moci prožít znovu a znovu.

Doufám, že vám tento článek přiblížil, jak probíhá svatební den z pohledu kameramana. Každý svatební den je jedinečný a plný okamžiků, které stojí za to zachytit. Pokud se rozhodnete najmout si kameramana, nezapomeňte si vybrat profesionála, který dokáže zachytit vaši svatební atmosféru a emoce tak, jak si přejete.

Pokud nemáte fotografa, doporučuji kouknout do sekce SPOLUPRÁCE, kde najdete ověřené kolegy, s kterými tvoříme sehraný tým.... Umíme společně fungovat, nepřekážíme si a tahle souhra je taky důležitým aspektem který by jste měli zvážit při výběru. 

PS: Veřte, že nechcete na svatbě kameramana a fotografa, kteří si lezou navzájem do záběrů :)